Mes išklausome savo pacientus ir taikome asmeninį, geriausiai jų lūkesčius tenkinantį gydymą!

 

KARIESO PROFILAKTIKOS PROCEDŪROS (DANTŲ FLOURAVIMAS) 

Visi mes žinome, kad lengviau užkirsti kelią ligai, negu ją gydyti.

Pagrindinis veiksnys, nulemiantis dantų atsparumą ėduoniui – fluoras.

Flouras 

Flouras - mikroelementas, kurio įtaka dantų būklei labai svarbi. Jis: 

  • apsaugo dantis nuo ėduonies ir veiksmingai gydo pradinių stadijų ėduonį;
  • didina emalio atsparumą rūgštims, susidarančioms burnoje dėl mikroorganizmų veiklos skylant angliavandeniams;
  • dalyvauja emalio remineralizacijos (atsikūrimo) procese, mažina fermentinį mikroorganizmų aktyvumą ir trukdo danties apnašoms prisitvirtinti prie danties paviršiaus;
  • po fluoro aplikacijų sumažėja arba visiškai išnyksta dantų jautrumas;
  • fluoro aplikacijos ypatingai rekomenduojamos vaikams nuolatinių dantų dygimo metu, nes ką tik išdygusio danties emalis būna nepilnai subrendęs, o fluoras padeda tokiam emaliui sustiprėti.

Kuo fluoras ypatingas. Kodėl jo reikia mūsų dantims? 

Nesusiformavusiems (neišdygusiems) dantims ypač svarbus yra tinkamas kalcio kiekis, nuo kurio tiesiogiai priklauso, ar susiformavę dantukai bus atsparūs kariesui. Visgi, su laiku, šio elemento įsisavinimas sudėtingėja ir mūsų dantims reikalinga papildoma pagalba tam, kad jie būtų stiprūs ir apsaugoti nuo ėduonies. Tuomet į pagalbą ateina fluoras.

Nemažą fluoro kiekį gauname su tam tikrais maisto produkais  ir iš vandens. Jo dedama į dantų pastas, dantų želę, skalavimo skysčius. Tenka pripažinti, jog ne visuomet naturalūs fluoro šaltiniai gelbsti, kalbant apie sveikus ir stiprius dantis. Vis dažniau atsiranda būtinybė prabilti apie fluoro aplikacijas, atliekamas odontologo kabinete.

Vakarų Europoje, o ypač Skandinavijoje, kur pasirinkta tinkama sveikatos politika ir sergamumas ėduonimi sumažintas iki minimumo, fluoro aplikacijos – neatsiejama burnos profilaktikos dalis, tokia pat populiari ir įprasta, kaip skiepai ar vitaminai.

Kada ir kam rekomenduojamas dantų fluoravimas?

Dantų fluoravimas rekomenduojamas pacientams, kuriems per metus atsirado 1-2 nauji dantų pažeidimai (kariesas). Rekomenduojama vaikams su aktyviu ėduonimi, jautriais dantimis. Ypač rekomenduojama vietinės fluoridų aplikacijos dygstant nuolatiniams dantims. Dygstančio danties emalis yra santykinai nesubrendęs ir porėtas, o fluoras – svarbus emalio brendimui (stiprėjimui).

Kaip atliekamas dantų fluoravimas? 

Mūsų klinikoje  siūlome karieso profilaktikos procedūra- fluoro žele, putų ar fluoro lako aplikacija.

Vaikams dantų fluoravimas dažniausiai atliekamas – fluoro laku, kadangi jis yra malonaus kvapo. Suaugusiems dažniausiai atliekamas fluoravimas fluoro žele ar putomis.

Pati procedūra trunka vos kelias minutes ir nesukelia nemalonaus pojūčio.

Pirma dantys nuvalomi profesionalia pasta, siekiant nuvalyti apnašas nuo dantų, kurios trukdo fluorui patekti giliai į dantų emalį. Po to ant dantų uždedami minkšti šaukštai su fluoro geliu arba putomis. Gelis laikomas 4 minutes ant dantų, po to nuplaunamas.

Flouro lakas - tai dantų lakas su didele fluoro koncentracija, jis tepamas ant dantų, po to nusausinama.

Kaip dažnai reikia atlikti fluoravimą?

Esant aukštam karieso intensyvumui vaiko burnoje, fluoravimą reiktų  atlikti kas 3-4 mėnesius.

Už ir prieš?

Šiuolaikinėje visuomenėje labai populiarėja ekologiška produkcija, todėl vis daugiau žmonių renkasi pastas be tam tikrų veikliųjų medžiagų, pvz. fluoro. Yra manančių, kad fluoras nuodingas ir neturėtų būti pastų sudėtyje. Gydytojai odontologai siūlo fluorą naudoti, bet ne vartoti, nes fluoras tampa nuodu tik tuomet, kai jo nuryjama daug. Fluoras - svarbiausias elementas, reikalingas kaulų mineralizacijai. Fluoro gausu juodojoje arbatoje, kopūstuose, jūros gėrybėse, vištienoje. Jei valantis dantis nuryjamos seilės su dantų pasta, o ant dantų šepetėlio buvo užpurkštas rekomenduojamas žirnio dydžio pastos kiekis, į žmogaus organizmą patekusio fluoro kiekis atitinka kiekį, kuris yra viename juodosios arbatos puodelyje. Taigi, fluoras yra reikalingas ir naudingas mikroelementas, o dantų pastos su fluoru naudojimas yra tikrai saugus ir vienintelis moksliškai įrodytas būdas, galintis apsaugoti jūsų ir jūsų vaikų dantis nuo ėduonies.

Parašykite
Paskambinkite
Žemėlapis
Apie