Mes išklausome savo pacientus ir taikome asmeninį, geriausiai jų lūkesčius tenkinantį gydymą!

 

TERAPINIS GYDYMAS

Terapinis dantų gydymas – tai pažeistų ėduonies (karieso) danties kietųjų audinių pašalinimas ir atstatymas plombine medžiaga, tradiciškai vadinamas plombavimu.

Kas yra dantų ėduonis?

Dantų ėduonis – tai mikroorganizmų gaminamų rūgščių sukeltas danties kietųjų audinių pažeidimas ir yra viena iš labiausiai paplitusių dantų ligų. Medikai teigia, kad dantų ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga – net 99 % Lietuvos gyventojų kenčia dėl mažesnių ar didesnių ėduonies problemų. Ėduonis gali formuotis tiek sveikame, tiek plombuotame dantyje.

Ėduonies atsiradimą lemia įvairūs išoriniai veiksniai: prasta burnos higiena, mikroelementų (pvz.: kalcio, fluoro) stoka, dažnas angliavandenių (ypač – lipniųjų) vartojimas ar sumažėjęs seilėtekis. Įtakos ėduonies atsiradimui turi ir netaisyklinga dantų padėtis, apsunkinanti dantų valymą ir formuojanti palankius taškus apnašų kaupimuisi.

Dantų ėduonis raidos stadijos:

  • Kariozinė dėmė (Macula cariosa);
  • Paviršinis kariesas (Caries superficialis);
  • Vidurinysis kariesas (Caries media);
  • Gilusis kariesas (Caries profunda).

Pirminėje stadijoje ėduonis atrodo kaip balzgana dėmelė emalio paviršiuje. Kai danties pažeidimas yra paviršinis ar vidutinio dydžio, pacientas gali jausti dantų jautrumą ar skausmą nuo šaltų, karštų, saldžių ir rūgščių produktų. Tačiau kartais tokie pažeidimai žmogui nesukelia jokio diskomforto.

Kai danties pažeidimas yra gilus, dantis pasidaro ne tik jautrus, bet susiformavusioje skylėje stringa maistas, toks dantis gali net nulūžti. Jei infekcija prasiskverbia į danties nervinius ir kaulinius audinius, dantis ir jį supantys audiniai gali supūliuoti.

Laiku negydomas danties ėduonis veda prie komplikacijų, o kartais ir danties netekimo!

Kad išvengtume ėduonies ir jo sukeltų komplikacijų, (pulpos uždegimo, kaulo destrukcijos dantų šaknų viršūnių srityje) turime:

  • periodiškai tikrintis dantis;
  • atlikti profilaktinę higieną;
  • gerai ir taisyklingai valyti dantis. 

Danties plombavimas

Negilios ertmės ėduonis gydomas vieno vizito metu. Toks gydymas nesudėtingas ir neskausmingas, o rezultatai – ilgalaikiai. Svarbiausia užduotis gydant kariesą – pašalinti pažeistus audinius ir atkurti danties vientisumą, funkciją bei estetiką. Šiuolaikinėje odontologijoje tai neskausminga procedūra. Dantis plombuojamas medžiagomis, kurios imituoja natūralią jo spalvą. Plombomis galima atkurti ne tik dantų ėduonies pažeistus, bet ir nuskilusius ar nusidėvėjusius dantis.

Klinikoje naudojamos pažangios ir aukštus kokybės reikalavimus atitinkančios plombinės medžiagos. Ilgametę darbo patirtį turintys specialistai įvertins paciento dantų būklę ir pasiūlys konkrečiu atveju tinkamiausią gydymo būdą.

Parašykite
Paskambinkite
Žemėlapis
Apie